79 Dywany

Loading...

Dywany sizalowe

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywany sizalowe – ekologiczne piękno Twojej podłogi

Sizal składa się z naturalnego włókna, które ma właściwości higroskopijne. Pozyskuje się go z liści pewnego gatunku alg. Niektóre gatunki mogą mieć bardzo mocne włókna, które się nie łamią. Zainteresowanie tym surowcem, który można wykorzystać na wiele sposobów, wzrosło w XIX wieku.

Dziś sizal nie jest już tak popularny i został zastąpiony różnymi włóknami syntetycznymi. Z drugiej strony konsumenci coraz częściej wracają do produktów naturalnych. Włókno nosi nazwę miasta portowego Sisal. Znajduje się na półwyspie Jukatan, skąd pierwotnie był eksportowany na cały świat.

Ponieważ włókna sizalowe są stosunkowo krótkie i mocne, nie można ich przędzić. Dlatego producenci przetwarzają całe wiązki włókien, które zawierają wysoki procent celulozy i innych materiałów, które nadają im twardą powierzchnię. Na przestrzeni lat opracowano pewne procesy mające na celu stopniowe zmiękczanie sizalu. W ten sposób włókna te można łączyć z poliestrem, tworząc tkaninę.

Rodzaje dywanów sizalowych

Na pierwszy rzut oka nie widać, co jest w środku sizalu. Ale naturalne włókno pozyskiwane z liści agawy ma ogromny potencjał. Dywany sizalowe sprawdzą się w domu i na zewnątrz na tarasach. Wytrzymałe dywany i chodniki są dostępne we wszystkich kolorach, kształtach i rozmiarach, w zależności od tego, czy chcesz, aby dywan sizalowy był duży, czy okrągły. Oferta rozciąga się od dywanów po dywaniki nocne. Możesz wybrać elegancką ciemną czerwień do nowoczesnego salonu lub ozdobić pokój dziecięcy dywanem sizalowym z turkusową obwódką.

z obramowaniem - obszycie

Obrzeże nadaje dywanowi sizalowemu coś szczególnego z wizualnego punktu widzenia. Kolor i wzór obramowania tworzą elegancki i dekoracyjny efekt. Ponadto lamówki zapewniają, że naturalne włókna nie strzępią się na krawędziach. Pozwala to zachować kształt dywanu. Modele dywanów sizalowych z lamówkami są dostępne w sklepie w wielu różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Można więc wybrać model pasujący stylistycznie do danego pomieszczenia. Dużą zaletą naszych dywanów sizalowych jest antypoślizgowy spód. W ten sposób dywany również pewnie trzymają się gładkiej podłogi.

 z krawędzią łańcucha

Dużą popularnością cieszą się również modele sizalowe z obszytymi brzegami. Pętelka niezawodnie chroni je przed strzępieniem. Dopasowana kolorystycznie ramka zapewnia również piękny wygląd. Łańcuch wykonany jest z wytrzymałej sztucznej przędzy. W części mieszkalnej dywany te wyznaczają nowe akcenty i okazały się szczególnie przyjazne dla środowiska. Włókna sizalu są biodegradowalne i są surowcem odnawialnym.

dla każdego domu

Dzięki sizalowemu lub jutowemu dywanowi możesz wyposażyć każdy salon w praktyczną i stylową wykładzinę podłogową. Modele antypoślizgowe nie przesuwają się i łatwo wytrzymują duże obciążenia. Dzięki swoim właściwościom hydrostatycznym włókna sizalowe tworzą pączkujące i zdrowe środowisko życia. Odprowadzają wilgoć szybciej niż zwykły jedwabny lub bawełniany dywan. Nie należy ich jednak stosować w wilgotnych pomieszczeniach.

do wewnątrz i na zewnątrz

Ciepły, naturalny odcień wprowadza do pomieszczenia spokój. Nadaje Twojemu projektowi ciepły ton. Dywany sizalowe z kolorowymi obwódkami stanowią akcenty, kolorowy sizal może stać się definiującym momentem, wokół którego zgrupowany jest obiekt. Dywany sizalowe urzekają swoją strukturą i nadają pomieszczeniu indywidualny charakter. Fascynujący materiał nadaje się również do zewnętrznego projektowania zadaszonych obszarów. Klatki schodowe zyskują antypoślizgową powierzchnię , na tarasie i balkonie stworzysz sizalowy dywan

Co należy wziąć pod uwagę podczas układania dywanu sizalowego?

Dywany sizalowe nie są przeznaczone do przycinania na wymiar. Krawędzie są zwykle obszyte lub postrzępione. Daje to jej wytrzymałość i zapobiega łatwemu rozdzieraniu. Jeśli krawędź jest przycinana, to przycinanie nie jest już potrzebne, a dywan nie jest już atrakcyjny. Jeśli kupiłeś matę sizalową do swojego ogrodu, cięcie odbywa się w następujący sposób:

  • Na podłodze nie powinno być kurzu ani okruchów.
  • Połóż sizalową podłogę równolegle do ściany.
  • Złóż okładkę na pół. Klej można teraz nakładać pacą. Upewnij się, że grubość jest równa i bez przejść.
  • Użyj miotły lub podobnego przedmiotu, aby połączyć połówki i dociśnij zachodzące na siebie paski.
  • Zrób to samo z drugą połówką.
  • Na koniec ostrożnie wytnij przejścia dla innych wykładzin podłogowych (na przykład w pobliżu drzwi).
  • Jeśli mata sizalowa jest dodatkowo ozdobiona bordiurami, użyj taśmy dwustronnej. Przyjemna atmosfera , która zapewnia przyjemną atmosferę o każdej porze roku.

Często zadawane pytania

Jak czyścić dywan sizalowy?

Poniższe instrukcje dotyczące pielęgnacji dywanów sizalowych są jedynie zaleceniami. Sizal to naturalne włókno, które nigdy nie powinno się zamoczyć. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że się rozciągnie i/lub wypłucze kolor. Mogą wystąpić plamy z wody i pofalowany wygląd. Pranie w pralce lub ręcznie nie jest zatem możliwe.

Jak usunąć plamy z dywanu sizalowego?

Usuń plamy w następujący sposób. Odpowiedz jak najszybciej. Umieść chłonną szmatkę na dywanie i pozostaw ją tam. Istnieją również specjalne środki czyszczące do sizalu.
Jeśli twój sizalowy dywan zaczyna się marszczyć, istnieje rozwiązanie. Użyj gorącej wody z butelki z rozpylaczem odpornej na wysoką temperaturę. Rozłóż go na dywanie i wygładź zmarszczki dłonią. W razie potrzeby wytrzyj dotknięte obszary do sucha.

Kup dywan sizalowy online w Morgenland

Sizal sprawdza się w biurze, na klatce schodowej, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni . Jaki dywan to potrafi? Włókno jest łatwe do czyszczenia. Do tego wystarczy odkurzacz. Małe dywany można również pokonać w klasyczny sposób. Szampon sizalowy pomoże z plamą. Jeśli chcesz, aby były stylowe, trwałe i wygodne, dywaniki sizalowe są właściwym wyborem. Po prostu wybierz odpowiedni sizal i kup sobie duży kawałek żywej jakości. Tylko z dywanami sizalowymi można wygrać.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });