32 Dywany

Loading...

Dywany berberyjskie

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywany z wełny berberyjskiej - Tradycyjne tkanie z Maroka

Dywany tkane w krajach Maghrebu były pierwotnie tkanymi dywanami . Wyrafinowane techniki wiązania i barwienia za pomocą diamentów i innych ozdób pojawiły się dopiero później w regionach zamieszkałych przez Berberów. Określenie „Berberowie” odnosi się do ludów Berberów zamieszkujących Afrykę Północną i znanych z kolorowego i artystycznego tkania dywanów. Współczesny dywan berberyjski składa się głównie z nowej wełny owczej. Dzięki wysokiej jakości nowej wełny przytulne dywany berberyjskie są bardzo wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Wysoki włos jest szczególnie puszysty, ale ma jakość prawdziwego dywanu berberyjskiego wykonanego z czystej wełny. Dywan berberyjski z ciasnym węzłem jest  wytrzymały i nadaje się do ruchliwych przestrzeni. Dzięki ponadczasowemu wzornictwu i luksusowemu wyglądowi dywan marokański to zakup na lata.

Spis treści

O pochodzeniu dywanów berberyjskich

Marokański dywan nazywa się Berber i pochodzi z Afryki Północnej, gdzie rodziny Berberów od tysięcy lat wędrowały po krajach Algierii, Maroka i Tunezji. W swojej pierwotnej formie był to czysto tkany dywan, dopiero w XX wieku powstały unikatowe, misternie tkane ręcznie . Wykonane z czystej nowej wełny, od tamtej pory przekonują swoim prostym pięknem i solidną praktycznością. Różne kolory i wzory odzwierciedlają różnice regionalne.

Jakość dywanu berberyjskiego zależy od liczby sęków na metr kwadratowy. Przy gęstości sęków od 10 000 do 70 000 koneserzy dywanów mówią o normalnej jakości. U nas z Morgenland piękne dywany berberyjskie mają gęstość sęków od około 40 000 do 90 000. Istnieją również trzy różne typy węzłów, proste, podwójne i potrójne, których nazwy pochodzą od liczby nici użytych w każdym węźle. Oznaczenia węzłów pochodzenia francuskiego, takie jak podwójny i prosty, dostarczają informacji o tym, czy nici wiążące były układane pojedynczo, czy podwójnie. Im gęściej jest wiązany i im więcej wełnianych nici jest używanych do wiązania, tym gęstszy, wyższej jakości i droższy jest dywan.

Oprócz gęstości sęków na cenę wpływa jakość użytej wełny. Obecnie większość dywanów pochodzi z fabryk w krajach Maghrebu na północ od Sahary. Obecnie zakłady produkcyjne znajdują się również w Afganistanie, Indiach, Pakistanie i Turcji.

Dywany berberyjskie - kolory, wzory i kształty

Dywany marokańskie są zwykle dostępne w jasnych (prawie białych) kolorach, od ziemistego beżu po delikatną szarość. Z reguły są raczej proste i wykazują niewielki lub żaden wzór. Jeśli są wzorzyste, tradycyjnie oferują figury geometryczne , takie jak romby, trójkąty i subtelne linie. Jednak w krajach pochodzenia Berberowie są również wytwarzani w kolorowych węzłach. „Młodsze”   dywany berberyjskie  mają tradycyjne wzory rozmieszczone na całej powierzchni dywanu, które są dobrze zaakcentowane jasnymi kolorami. Dywany berberyjskie dostępne są w prostokątnych i okrągłych kształtach, a także oferują szeroką gamę różnych rozmiarów i wymiarów, jak na przykład popularny dywan berberyjski 200x300 centymetrów .

Dywan berberyjski łączy w sobie wiele zalet

Berbery to naturalne produkty , które ze względu na swoją jakość obiecują długą żywotność . Są wytrzymałe i wytrzymałe. Ponadto wprowadzają przytulną atmosferę i dzięki swojej naturalnej kolorystyce dopasowują się do każdego stylu wyposażenia . Wełniane dywany tkane mają wyjątkowo gęste i miękkie włosie , które amortyzuje każdy krok i sprawia, że ​​chodzenie boso to czysta przyjemność. Kto lubi leżeć na ziemi, ten typ dywanu jest dla niego najbardziej odpowiedni. Ponadto lanolina naturalnie zawarta w owczej wełnie sprawia, że ​​dywan jest odporny na zabrudzenia i wytrzymały. Dywan poprawiający samopoczucie i prawdziwie wszechstronny mebel w twoim domu!

Dzięki temu Twój dywan berberyjski pozostanie piękny przez długi czas

Wysoka zawartość tłuszczu w nowej wełnie oznacza, że ​​twój dywan odpycha brud, co ułatwia pielęgnację. Niemniej jednak podczas czyszczenia należy zawsze upewnić się, że Berber jest produktem czysto naturalnym. Regularna pielęgnacja obejmuje odkurzanie w kierunku włosia. Wilgotne zabrudzenia można usunąć chłonnym ręcznikiem kuchennym, ale zawsze obowiązuje zasada: wcieraj od zewnątrz do środka i nigdy nie pocieraj! Drobne plamy i zabrudzenia można usunąć specjalnym środkiem do wełny. Doświadczenie pokazało, że model dywanu Berber generalnie źle znosi wilgoć, dlatego zaleca się regularne wietrzenie go przy suchej pogodzie. Dywany są czyszczone przez profesjonalistę co cztery do sześciu lat. Dokładnie myje cały dywan łagodnym detergentem, a następnie traktuje go lanoliną z tłuszczu wełnianego. W ten sposób włókna i kolory zostają odświeżone, a Berber pozostanie Twoim towarzyszem przez wiele dziesięcioleci.

Właściwy dywan berberyjski do każdego pokoju

Kwadratowy czy okrągły dywan berberyjski ręcznie tkany z czystej nowej wełny upiększy każde pomieszczenie. Dzięki delikatnemu wyglądowi i prostej elegancji nadaje pokojom dziennym przytulną atmosferę. Umiejętnie prezentuje również rustykalne i ciężkie meble, takie jak stół jadalny. W sypialni marokański dywan berberyjski zapewnia komfort i przyjemne uczucie chodzenia, aw gabinecie domowe akcenty. Korytarze i strefy wejściowe zostały zaprojektowane w przyjazny sposób dzięki jasnej kolorystyce. Jednak po dywanach berberyjskich nie należy chodzić w (mokrych) butach, aby uniknąć plam.

Tradycyjny dywan berberyjski wzbogaca każdą koncepcję mieszkania

Tradycyjny dywan berberyjski przekonuje swoją prostą naturalnością i miękką powierzchnią. Ze swoimi północno afrykańskimi korzeniami przekonuje zarówno orientalnymi, jak i nowoczesnymi koncepcjami mieszkalnymi. Wystawia stylowe antyki, a także meble w stylu rustykalnym lub minimalistycznym. W razie potrzeby Berber może ustawić akcenty kolorystyczne lub ekscytujące kontrasty.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem dywanu Morgenland Berber, z przyjemnością będziemy Twoim kompetentnym kontaktem. Posiadamy szeroką gamę dywanów, kolorów, rozmiarów, wzorów i wzorów w różnych kategoriach cenowych. Jeśli chcesz, możemy doradzić ci online lub osobiście przez telefon i towarzyszyć ci w poszukiwaniu twojego wymarzonego produktu. W końcu wysokiej jakości dywan często towarzyszy właścicielowi przez całe życie. Czekamy na Ciebie jako klienta.

Czyszczenie dywanów berberyjskich: w ten sposób ponownie czyszczone są cenne dywany

Berberyjski dywan sprawia, że ​​część dzienna jest zachęcająca i wygodna. Dywany te są wytrzymałe i trwałe, ale należy je regularnie czyścić. W większości przypadków wystarczające jest odkurzanie i szczotkowanie. Istnieje kilka sztuczek i domowych sposobów na usunięcie uporczywych i zaschniętych zabrudzeń. Poniżej dowiesz się więcej o różnych możliwościach czyszczenia dywanów berberyjskich.

Usuń zaschnięty brud miękką szczotką z naturalnego włosia

Dywan berberyjski można odkurzyć odkurzaczem. Należy jednak ustawić urządzenie na niski poziom, w przeciwnym razie włókna dywanu mogą zostać uszkodzone. Użyj także delikatnej nasadki i prowadź odkurzacz równomiernie i delikatnie po powierzchni. Zaschnięty brud można usunąć z dywanu berberyjskiego za pomocą miękkiej szczotki z naturalnego włosia. Lekkie zabrudzenia i osady zwykle można całkowicie usunąć taką szczotką.

Praktyczne produkty pielęgnacyjne ułatwiają czyszczenie

Jeśli brudu nie można usunąć przez odkurzanie i szczotkowanie, konieczne jest wypranie dywanu. Dzięki kilku praktycznym trikom, domowym środkom zaradczym i produktom pielęgnacyjnym możesz ułatwić sobie czyszczenie dywanów berberyjskich. Zawieś wyprany dywan naprężony, aby zachować jego kształt. Po wyschnięciu dywan berberyjski można ponownie natłuścić. Naturalna zawartość tłuszczu w wełnie zostaje przywrócona poprzez dodanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Dzięki temu dywan jest elastyczny i zachowuje jasne kolory. Ponadto wiąże wełnę z tkaniną i sprawia, że ​​dywan jest bardziej odporny na ponowne zabrudzenia. Przed praniem dywanu należy zlecić ekspertowi sprawdzenie materiału dywanu. W zależności od procentowej zawartości jedwabiu, do dywanu berberyjskiego można stosować różne środki czyszczące i metody czyszczenia.

  • Niski poziom ssania z odpowiednimi nasadkami
  • Wyczesać miękką szczotką z naturalnego włosia
  • pranie dywanów
  • natłuszczanie

Odkurzanie - tak prawidłowo czyści się dywany berberyjskie

Ponieważ są wykonane z wełny i jedwabiu, dywany berberyjskie są uważane za szczególnie wrażliwe. Dlatego podczas odkurzania należy przestrzegać kilku wskazówek. Odkurz dywan tylko w kierunku włosa, ponieważ jest to delikatniejsze dla wełny. Odkurzanie w kierunku przeciwnym do kierunku stosu jest konieczne tylko sporadycznie w przypadku głęboko osadzonych zabrudzeń. Do odkurzania używaj tylko odpowiednich końcówek. Niewłaściwe nasadki i zbyt wysoki poziom ssania usuwają luźne pozostałości wełny z tkaniny. Zakłóca to filcowanie, a dywan berberyjski tworzy kłaczki. Regularnie wietrz dywan berberyjski po czyszczeniu, ponieważ może pojawić się wzmożony zapach.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });