638 Dywany

Loading...

Dywany Nepal

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywany Noble Nepal w artystycznych wzorach do Twojej przestrzeni życiowej

Jeśli szukasz nowego dywanu i cenisz sobie wyjątkowy materiał i stylowy wygląd , to dywany Nepal są zdecydowanie najlepszą kategorią, której warto się bliżej przyjrzeć. Wysokiej jakości dywany nepalskie wywodzą się z dawnej tradycji. Ich materiałem jest nowa wełna owiec nepalskich. Szczególną cechą dywanu nepalskiego jest sposób jego produkcji: dywan nepalski jest nadal mozolnie tkany ręcznie. Z około 40 000 do 90 000 węzłów na metr kwadratowy, dywany Morgenland Nepal są okazami wysokiej jakości. Ciekawe techniki wiązania tego typu dywanów zostały pierwotnie przywiezione do Nepalu przez Tybetańczyków i szybko zyskały światową sławę dzięki swojej ekskluzywności i wyjątkowej jakości.

Wysoka jakość i specjalne materiały dywanów nepalskich

Dywan tkany ręcznie z tak wielkim wysiłkiem nie może być wykonany z prostego materiału. W rzeczywistości dywan nepalski jest tkany z wysokiej jakości czystej, nowej wełny owczej. Z tego powodu ręcznie tkany dywan nepalski jest nie tylko przekonujący jakościowo, ale także bardzo miękki i wyjątkowo wytrzymały. Dzięki prostej pielęgnacji możesz mieć pewność, że dywan będzie Ci dobrze służył przez wiele lat, a jego miękki materiał będzie dla Ciebie prawdziwym błogosławieństwem.

Jakie są podstawowe cechy dywanu nepalskiego?

Tradycja dywanów wywodzi się z Tybetu. Stamtąd ludzie uciekli do Nepalu w latach pięćdziesiątych, gdzie odrodzili się i dalej rozwijali sztukę tkania dywanów. W bardzo krótkim czasie dywany z Nepalu trafiły do ​​Europy, ponieważ szwajcarska inicjatywa promowała nepalską gospodarkę. Dlatego ekspert J. Iten-Matiz wniósł wielki wkład. Zmotywował nepalskich producentów do zorientowania się na europejskie gusta. Następnie opracowali typowe dywany bordiurowe o przyjemnej kolorystyce, które bardzo szybko stały się wielkim sukcesem. Tkanina podstawowa dywanów to nici bawełniane, runo to z kolei nowa wełna z konturowymi nacięciami. Można dodać jedwab.

Jakie są zalety i wady dywanów nepalskich?

Te dywany mają niesamowite zalety i kilka drobnych wad, których nie chcemy ukrywać:

Zalety

 • wytrzymały w tkaninie i bardzo rustykalny
 • elegancki, ponadczasowy design
 • kreatywne i nowoczesne granice
 • Regulacja klimatu w pomieszczeniu
 • termoizolacyjne
 • naturalne produkty wykonane w 100% z nowej wełny
   

Niedogodności

 • początkowe tworzenie się puchu
 • lekki początkowy zapach wełny
 • stosunkowo jednolity, a zatem ograniczony projekt produktu

Zasadniczo dywany z Nepalu są zawsze doskonale przetworzone. Wysoka zawartość dziewiczej wełny czyni je bardzo wartościowymi, a wzory są ponadczasowe. Kreatywnie zaprojektowane wzory brzegów nadają im wyjątkowy charakter. Ich runo jest wytrzymałe i bardzo dobrze odporne na zabrudzenia. Jednokolorowe pole jest wyłącznie kwestią gustu. Oczywiście niektórzy lubią nieco bardziej kolorowe dywany.

Dywany nepalskie w TEPGO

Południowoazjatycki śródlądowy stan Nepalu między Chinami a Indiami, położony częściowo w Himalajach, stał się w ostatnich dziesięcioleciach centrum niezwykłej sztuki tkania. Większość manufaktur ma swoją siedzibę w stolicy Nepalu, Katmandu, a wełnę pozyskuje z owiec na okolicznych górskich pastwiskach. Charakteryzuje się rewelacyjną jakością i jest uważany za bardzo łatwy w pielęgnacji. Sztuczne dodatki są tabu w produkcji, a dywany nepalskie są tradycyjnie tkane ręcznie. Gęstość sęków może wynosić od 90 000 do 280 000 węzłów na metr kwadratowy, średnio 155 000 węzłów. Marki projektantów, takie jak Luxor Style i Luxor Living, tworzą obecnie wzory dywanów, które mogą wahać się od prostych i eleganckich do bardzo nietypowych. Na przykład marka Luxor Style opracowała kolekcję Swarovski Luxor Style Princess, Noblesse, Queen i Royal, które łączą nepalskie wiązanie z nowoczesnymi wzorami dywanów. Kryształowe dekoracje, które nadają nepalskim dywanom luksusowego charakteru, pochodzą od firmy Swarovski.

Gęstość sęków podana jest tutaj w „sękach”:

„Sęki” stały się standardową jednostką miary gęstości tkania tych dywanów, przy czym 200 węzłów odpowiada gęstości około 280 000 węzłów na metr kwadratowy, podczas gdy dolna granica wynosi 60 węzłów (około 90 000 węzłów). Jeśli dywan z Nepalu został zawiązany 200 węzłami, to jest wykonany z czystego jedwabiu.

Stylowe wzory dywanów dla wspaniałej atmosfery

Wysokiej jakości dywany nepalskie przekonają Cię nie tylko doskonałym materiałem, ale także ponadczasowym designem, takie dywany zainspirują każdego widza. Tutaj znajdziesz ręcznie tkane dywany w szerokiej gamie kształtów, kolorów i wzorów. Podczas gdy ten rodzaj dywanu tradycyjnie zawiera eleganckie elementy azjatyckie, obecnie dostępnych jest również wiele nowoczesnych odmian. Z pewnością możesz więc kupić u nas dywan Nepal, który idealnie wpasuje się w Twój indywidualny gust.

Ciekawe wariacje dywanów nepalskich we wzorach i kolorach

Mamy odpowiednie dywany dla miłośników stylu orientalnego , ponadczasowego i nowoczesnego . Zarówno jeśli chcesz dywan w stonowanym kolorze jak dywan nepalski beżowy , dywan nepalski czerwony lub brązowy , jak i jeśli chcesz przyciągające wzrok wzory w kolorze niebieskim lub zielonym, mamy dla Ciebie ciekawy wybór pięknych dywanów. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczny i monochromatyczny, dyskretnie wzorzysty, kolorowy i przyciągający wzrok, czy też o nietypowym wzorze – dywan Nepal zawsze przyciąga wzrok i wzbogaca każde pomieszczenie. Podobnie jak w przypadku kolorów i wzorów, masz duży wybór, jeśli chodzi o rozmiar nowego dywanu Nepal. Oprócz szczególnie dużych dywanów znajdziesz u nas również wąskie i małe dywany. Jeśli szukasz bardzo specjalnego formatu, możesz wybrać dywan nepalski i tym samym nabyć bardzo ciekawe akcesorium. Dlatego do każdego pomieszczenia w Twoim domu można znaleźć odpowiedni dywan Nepal lub bieżnik dywanowy Nepal.

Piękny dywan Nepal do każdego pokoju

 Każdy pokój można wspaniale udekorować dywanem nepalskim . Mamy nie tylko odpowiednie dywany do salonu , ale również piękne okazy do sypialni czy gabinetu. W zasadzie elegancki dywan w subtelnym kolorze pasuje do każdego pomieszczenia. Taki egzemplarz jest ponadczasowy, a także wytrzymuje liczne przebudowy Twojego lokalu. Ale możesz też zdecydować się na dywan nepalski 250x350 centymetrów, który stanie się centralnym punktem pokoju: dywan z efektownym wzorem i mocnymi kolorami bardziej się wyróżnia i tym samym zajmuje pozycję najważniejszego dodatku w pokoju. Przyciągające wzrok dywany z typowymi azjatyckimi wzorami przyciągają wzrok, zwłaszcza w pokojach dziennych i do pracy.

Zachowaj piękno dywanów z odpowiednią pielęgnacją

Aby Twój nowy dywan nepalski po latach wyglądał jak nowy, należy o niego odpowiednio dbać. Ponieważ dywany nepalskie są współcześnie wytwarzane ze specjalnej wełny dziewiczej z gór, wymagają one pielęgnacji, która chroni ich wełniany tłuszcz. Dlatego nie należy używać zwykłego szamponu do dywanów, który zawiera substancje rozpuszczające tłuszcz. Regularnie odkurzaj swój szlachetny nepalski dywan zgodnie z kierunkiem włókien. Jeśli się zabrudzisz, możesz wyczyścić dywan nepalski, przecierając go i ewentualnie używając letniej wody. W ten sposób otrzymujesz piękny dywan, który będzie Cię inspirował przez wiele lat, zarówno swoją doskonałą jakością, jak i niezwykłym wyglądem.

Wniosek: Dywany nepalskie są tanie jako specjalne akcesoria do domu

Kupując dywan Nepal, kupujesz produkt wysokiej jakości, który zachwyca miękkim materiałem, niezwykłą techniką wiązania i wspaniałym wzornictwem. Szlachetny i ponadczasowy lub uderzający i nowoczesny: dywan nepalski jest zawsze ekskluzywnym wyborem. Dywany nepalskie są również wytrzymałe, a przez to szczególnie trwałe . Wybierając taki dywan, dokonasz właściwego wyboru do swojego domu - do sypialni, a także do przestrzeni mieszkalnej lub roboczej.

Warto wiedzieć o dywanach nepalskich

Chociaż Tybetańczycy, którzy wyemigrowali do dzisiejszego Nepalu, rozwinęli dywany w połowie XX wieku, sztuka tkania dywanów była znana w regionie jeszcze wcześniej. Nowa wełna owiec nepalskich, które pasą się w Himalajach na wysokości do 4000 m, jest doskonałym materiałem na wszelkiego rodzaju dywany.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });