325 Dywany

Loading...

Dywany skandynawskie

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Odkryj nordyckie piękno dzięki skandynawskim dywanom

Spraw, aby atmosfera w Twoim domu była cieplejsza i przytulniejsza dzięki dywanom w stylu skandynawskim. Niezależnie od tego, czy jest to mroźna zima, czy lato, dywany skandynawskie nadają się do każdego pomieszczenia . Minimalistyczne dywany zapewniają domową atmosferę i elegancką, stylową atmosferę. Niezależnie od tego, czy są nowoczesne , czy orientalne , dopasowują się do każdego stylu. Nasze ponadczasowe projekty to różnorodność subtelnych wzorów i naturalnych kolorów.

Co dokładnie charakteryzuje skandynawski styl urządzania wnętrz?

Purystyczny - blisko natury - wygodny: życie jak na północy jest od dawna w modzie. Styl umeblowania opiera się na naturze i drewnie pochodzącym z bezkresnych lasów iglastych Skandynawii. Drewno wygląda przytulnie i ciepło, to samo dotyczy dywanów w stylu skandynawskim. Jeśli mieszkasz w krajach, w których ciemność utrzymuje się przez kilka miesięcy, Twój styl urządzania będzie jasny, przejrzysty i przyjazny. W zgodzie z naturą skandynawski styl życia charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami, klarownym designem, prostą elegancją i harmonijną kolorystyką. Zgodnie z mottem „Mniej znaczy więcej”, styl skandynawski rezygnuje z przepychu i wszelkiego rodzaju bezużytecznych ozdobników, ale wybrane utwory są umiejętnie zainscenizowane. Dużą zaletą jest iż naturalne materiały pozytywnie wpływają na klimat w pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy jest to ręcznie tkany wełniany dywan , czy też naturalnie formowana owcza skóra, tkana lub pikowana, dywany Skandi okazują się ponadczasowo piękne i tworzą stylową i przytulną atmosferę.

Dywany skandynawskie: kolor, wzór, kształt i materiał

Pastelowe i naturalne odcienie są charakterystyczne dla dywanów skandynawskich. Często są monochromatyczne i wydają się bardzo powściągliwe dzięki jasnym pudrowym lub szarym odcieniom. Z drugiej strony stawiają na akcenty kolorystyczne w bieli, zieleni lub ciemnych odcieniach ziemi. Bez względu na to, jaki kolor preferujesz, skandynawski dywan zawsze zapożycza swoją kolorystykę z natury . Jeśli są wzorzyste , pokazują wyraźne i geometryczne kształty, takie jak prostokąty, romby i trójkąty. Popularne są również różne wzory w kratę, paski czy tradycyjne wzory w jodełkę. Faliste wzory naśladują ruch wody, zygzakowate ozdoby przypominające korę i liście drzew. Norweskie wzory opierają się całkowicie na tradycji, więc jasne plamy koloru w kolorze pomarańczowym, niebieskim i czerwonym nie są rzadkością. Kształty skandynawskich dywanów sięgają od puszystej owczej skóry po kwadratowe dywany z frędzlami i bez . Są dostępne w okrągłychowalnych dywanach , jako dywany z długimdługim włosiem  w różnych rozmiarach. Preferowane są wysokiej jakości i ciepłe włókna naturalne, takie jak wełna i Bawełna.  Tymczasem oferowane są również dywany skandynawskie z włókien syntetycznych.

O właściwej pielęgnacji dywanów w stylu skandynawskim

Aby dywany skandynawskie zachowały piękny wygląd przez długi czas – niezależnie od tego, czy są wykonane z włókien naturalnych, czy syntetycznych – wystarczą proste zabiegi pielęgnacyjne. Głęboko osadzony brud usuwa się z dywanów przez ubijanie lub wytrząsanie. Regularne odkurzanie zapobiega wnikaniu cząsteczek kurzu, sierści zwierząt i innych zanieczyszczeń w głąb włókien. Podczas odkurzania należy unikać używania nasadki ze szczotką, aby zbytnio nie nadwyrężać włókien. Nasadka ułatwia usuwanie luźnych zabrudzeń i zalecane jest dokładne odkurzanie we wszystkich kierunkach. Lekkie plamy na powierzchni można usunąć, przecierając ręcznikiem kuchennym od krawędzi do środka. Pocieranie spowoduje tylko wbicie brudu głębiej w tkaninę. Zawsze zaleca się naprawianie większych plam z materiałów naturalnych najpierw sprawdź kompatybilność w niewidocznym miejscu, aby uniknąć przebarwień i blaknięcia. Jeśli brud jest zbyt ciężki, zaleca się profesjonalne czyszczenie. Tutaj powierzchowny brud i kurz, który wniknął w głąb tkaniny jest usuwany przez profesjonalne pranie, a dywan znów lśni jak w dawnej świetności.

Skandynawskie dywany do każdego pokoju i stylu wnętrza

Ze względu na swoją zredukowaną elegancję dywany skandynawskie sprawdzają się we wszystkich salonach. W salonie okazują się przyciągać wzrok swoją wyrazistością i stylem. W połączeniu z pięknymi meblami wykonanymi z drewna, wikliny lub rattanu szybko zmienią salon w ulubione miejsce. Skandynawskie dywany zapewniają ciepło i wygodę w pokojach z dużą ilością białych lub skórzanych mebli, które wydają się chłodne. w sypialni tworzą piękną ramę wzdłuż łóżka lub zapewniają atrakcyjne wykończenie w dolnej części łóżka. Nawet w osłoniętej przestrzeni zewnętrznej lub na balkonie dywany zewnętrzne wyglądają bardzo stylowo pod meblami wypoczynkowymi i ogrodowymi. Ponadto dywany skandynawskie można łączyć z wieloma stylami życia, przejście do stylu naturalnego wiejskiego domu i nostalgicznego shabby chic jest niemal płynne.

Dywany w stylu skandynawskim są eleganckie i ponadczasowe w pięknie. Zapewniają przytulną atmosferę mieszkalną zarówno w mieszkaniu w mieście, jak iw wiejskim domu. Dzięki różnym materiałom, naturalnym kolorom i subtelnym wzorom możesz wprowadzić do swojego domu odrobinę Skandynawii. Nasi klienci korzystają z szerokiej gamy kształtów i rozmiarów. Dzięki dywanom skandynawskim w kategoriach cenowych masz gwarancję, że każdy znajdzie dywan, który mu odpowiada. Nasz zespół ekspertów z przyjemnością będzie Ci towarzyszył w drodze do Twojego ulubionego dzieła.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });