523 Dywany

Loading...

Dywany Ghom

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywan Ghom - ręcznie tkane perełki dla wymagających estetów

Miasto Kom położone jest w środkowym Iranie. Znajduje się nad rzeką o tej samej nazwie. Tam produkcja jedwabnych dywanów jest opanowana w szczególny sposób. Dziś słyną z bogatej kolorystyki i jakości. Bardzo gęste tkanie zapewnia dywanom dobrą wytrzymałość i trwałość. Osiąga się gęstość do 600 000 węzłów na metr kwadratowy. Jeśli tak gęsto ułożony dywan leży na podłodze, padanie światła tworzy specjalny efekt. Kolory świecą w różnych aspektach. Perski Ghom szybko staje się główną atrakcją pokoju.

Materiały użyte w dywanach Qom:

Wyroby te są często wykonane z naturalnego jedwabiu. Jest znana na całym świecie ze swojej wysokiej jakości. Dywany mogą być również wykonane z mieszanki bardzo delikatnej wełny i jedwabiu są wiązane. Niektórzy producenci przetwarzają również wełnę korkową. Nie ma to nic wspólnego z korkiem, który jest używany w Niemczech do podłóg i innych rzeczy. Termin opiera się na słowie kurk, które pochodzi z języka perskiego. Opisuje szczególnie cienką wełnę, która przypomina puch. Praca jest wykonywana na przeważnie jasnym tle. W rzadkich przypadkach można go również obrabiać w kolorze jasnozielonym. Tradycyjne wzory są wtedy często pokazywane z własnym charakterem. Sztuka wiązania po raz pierwszy pojawiła się w Qom w latach trzydziestych XX wieku. Niemniej jednak artyści wypracowali teraz swój własny charakter.

Wskazówki dotyczące czyszczenia dywanów Qom:

Regularne czyszczenie wysokiej jakości jedwabnych dywanów Ghom lub zlecenie ich czyszczenia ma sens. Konieczne jest, aby odbywało się to w sposób technicznie poprawny. Połysk włókien powinien zatem ponownie uwydatnić się wyraźnie. Aby to się powiodło, mycie musi odbywać się ręcznie. Nie może to usuwać tłuszczu z wełny z dywanu. Produkty pielęgnacyjne muszą być odpowiednio delikatne. Najpierw cały dywan należy oczyścić z piasku. Kurz i grube cząsteczki są usuwane z tkaniny. Następnie dywan spłukuje się odpowiednio silnym strumieniem wody. Brud, który osiadł w głębinach, powinien zostać poluzowany w tym procesie. Siła wiązki nie może nadmiernie obciążać włókien. Dopiero wtedy aplikowane są odpowiednie produkty pielęgnacyjne. Dokonują głębokiego czyszczenia. Bardziej zabrudzone obszary są następnie czyszczone ręcznie. Po użyciu środków czyszczących należy je spłukać czystą wodą. Na koniec dywany są delikatnie suszone.

Kup dywan Ghom w sklepie Morgenland:

Dywany Ghom można teraz kupić również online. Zwróć uwagę na kolory w pokoju. Orientalny dywan Ghom można znaleźć w odpowiednich wzorach. Towary z krótkim włosiem można rozłożyć na podłodze lub zawiesić na ścianie. Jeśli są profesjonalnie przymocowane do ściany mieszkania, zachowują swój wygląd i jakość w specjalnej formie. Planista pokoju może pomóc w doborze towarów w odpowiednim rozmiarze. Bogata oferta produktowa sprawi, że każdy zainteresowany znajdzie upragniony dywan Ghom. Zamówienie zostanie wtedy dostarczone bezpośrednio na adres domowy. Dywan Kom przybywa tam zrolowany. Teraz nowy kawałek jest rozwijany, a włókna mogą się najpierw zrelaksować.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });