1451 Dywany

Loading...

Dywany Loribaft

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dodaj klasycznej elegancji do swojego domu za pomocą dywanu Loribaft

Loribaft należą do grupy dywanów Rizbaft i są właściwie wysokiej klasy wariantem dywanów Gabbeh o niezwykle delikatnym i gęstym splocie . Dlatego produkcja Loribaft trwa od 5 do 6 razy dłużej niż normalnych dobrych dywanów Gabbeh. Wzór jest typowy dla południowo-perskich nomadów i nieco bardziej tradycyjny, jak dywany Loribaft.

Co sprawia, że ​​dywany Loribaft są tak wyjątkowe

Najbardziej znane koczownicze dywany z Iranu to dywany Gabbeh. Tradycyjnie są one wiązane przez nomadów z plemienia Ghashghai w prowincji Fars. Pierwotnie miękkie dywany służyły koczownikom jako wykładzina podłogowa i karimata do spania.Chociaż dywany Loribaft należą do dywanów Gabbeh, osiągają jakość na najwyższym poziomie dzięki niezwykle delikatnemu i znacznie gęstszemu splotowi. Przetłumaczone na język niemiecki, Loribaft oznacza „zawiązany przez plemię Lori”.

Podobnie jak w przypadku klasycznego dywanu Gabbeh, w perskim dywanie Loribaft dwie różne nici są skręcone razem i połączone węzłami Ghirodes i Senneh. Jednak w porównaniu ze zwykłym dobrym dywanem Gabbeh, tkanie dywanów Loribaft jest do pięciu razy dokładniejsze i trwa do sześciu razy dłużej. Podczas gdy bardzo grube dywany Loribaft Gabbeh mają często mniej niż 70 000 węzłów na metr kwadratowy, Loribaft z bardzo drobnym węzłem osiąga 250 000 węzłów i więcej.
W Morgenland Carpets przywiązujemy dużą wagę do jakości. Dlatego dywan Loribaft jest przez nas precyzyjnie wykonany z około 160 000 do 202 500 węzłów na metr kwadratowy . Do wykonania runa dywanów Loribaft używana jest wyłącznie ręcznie przędzona, wysokiej jakości wełna owcza. Naturalne kolory roślin zapewniają piękne naturalne odcienie. Jak zwykle w przypadku prawdziwych koczowniczych dywanów, osnowa i wątek są również wykonane z wełny. Indyjscy producenci chętnie wzorowo naśladują stylowe perskie modele i oferują atrakcyjną cenowo alternatywę. Loribafty indyjskie charakteryzują się również wysoką jakością i miękkością oraz są równie wytrzymałe i wytrzymałe.

Co wyróżnia dywan Loribaft?

Najważniejszą cechą dywanu Loribaft jest niewątpliwie połączenie klasycznych wzorów perskich nomadów z bardzo dużą delikatnością tkania, której nie spotykamy w innych dywanach nomadów. Ponadto Loribaft ma dość nietypowe wykończenie z frędzlami, którego zwykle nie mają inne dywany perskie. Frędzle Loribaft są zaprojektowane jako kilim. Dzięki bardzo delikatnemu, gęstemu splotowi produkcja tych dywanów trwa trzy razy dłużej niż w przypadku zwykłych dywanów Gabbeh. Daje to jednak użytkownikowi wysoką jakość, ponieważ drobny splot ukazuje najdrobniejsze szczegóły i sprawia, że ​​dywan jest niezwykle wytrzymały, a przez to trwały pomimo zastosowania najlepszych materiałów. Wysokiej jakości wełna i misterna praca ręczna tworzą niepowtarzalny styl i wygląd.

Jak wyglądają dywany Loribaft?

Dywan Loribaft ma nowoczesne wzory i jest wykonany z wełny o wysokim połysku. To odróżnia go od klasycznych dywanów perskich. Jego projekty charakteryzują się mocno stylizowanymi elementami wzorniczymi, które wywodzą się z tradycji perskich koczowniczych dywanów. Jego dość subtelna kolorystyka sprawia, że ​​pasuje do każdego stylu wyposażenia.

Oryginalne dywany Loribaft oraz ich wzory i kolory

Dywany Nomad są na ogół raczej proste w swoim wzorze i nie są bogate w szczegóły. Często przedstawiają pejzaże oraz świat zwierząt i roślin związany z życiem nomadów. Jednak dzięki drobniejszemu splotowi można uzyskać znacznie delikatniejszy wzór za pomocą Loribaft. Dostosowane do europejskiego gustu, teraz dostępne są również kolorowe wzory geometryczne . Dużą popularnością cieszą się również modele gładkie i monochromatyczne.

Paleta kolorów prawdziwych Loribaftów jest bardzo zróżnicowana i waha się od naturalnych odcieni szarości, brązu i kremu, przez mocny niebieski, żółty i zielony, po typową czerwień Loribaft. Loribaft wygląda również bardzo elegancko w jasnej bieli lub ekstrawaganckiej czerni. Wszystkie odcienie wyglądają bardzo naturalnie i nigdy nie są jaskrawe. Szczególnie popularne są dywany Loribaft, które umiejętnie łączą stylizowane elementy wzornicze klasycznych dywanów nomadycznych z dużo drobniejszym splotem .

O właściwej pielęgnacji dywanów Loribaft

Aby usunąć kurz i brud z dywanów Loribaft, zaleca się regularne odkurzanie standardowym odkurzaczem. Nie jest to konieczne każdego dnia i nie powinno być wykonywane na najwyższym poziomie, aby chronić stos. Odkurzanie niezawodnie zapobiega matowieniu dywanu. Jednostronnego użycia można łatwo uniknąć, regularnie obracając go o 90 lub 180 stopni. Dotyczy to również dywanów narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu w wełnie, małe plamy można zwykle bez problemu usunąć ciepłą wodą i bawełnianą ściereczką. Należy unikać środków czyszczących, aby chronić włókna i kolor wełny. Jeśli czyszczenie jest konieczne ze względu na silne zabrudzenia, zawsze należy zatrudnić wyspecjalizowaną osobę do czyszczenia dywanów.

Prawdziwy dywan Loribaft do każdego wnętrza

Decydując się na zakup dywanu Loribaft, stawiasz na orientalną tradycję i rzemiosło. Dywany Loribaft to unikatowe, ręcznie wykonane elementy. Połączenie wysokiej jakości materiałów i bardzo delikatnego splotu nadaje każdemu pomieszczeniu szykownej elegancji i odrobiny ekskluzywności.

Są niezwykle miękkie, a jednocześnie wytrzymałe, wytrzymałe i izolujące ciepło. Te właściwości sprawiają, że Loribaft jest idealną wykładziną do często używanych pomieszczeń. Dzięki odważnym kolorom i właściwościom termoizolacyjnym można je doskonale zintegrować z każdą koncepcją mieszkaniową i stylem wyposażenia . Każdy, kto lubi chodzić boso lub bez butów, na Loribaft uzna to za szczególnie przyjemne. Nawet dzieci lubią bawić się na tym miękkim, ciepłym i wytrzymałym dywanie .

Dywany Loribaft – prawdziwy komfort dla Twojego domu

Ręcznie tkane Loribafty należą do najpopularniejszych dywanów orientalnych i od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Oprócz wzornictwa jest to zasługą doskonałej nowej wełny, prostych wzorów, mocnych, jasnych kolorów i odporności w codziennym życiu. Ich tradycja sięga bardzo daleko, prawdopodobnie wiele wieków temu. Projekt zmieniał się z biegiem czasu. Wzory stały się więc nieco bardziej oszczędne przy zmniejszonej grze kolorów. W Indiach niektóre manufaktury wiążą teraz również wysokiej jakości dywany Loribaft.

Kup dywany Gabbeh Loribaft w Morgenland

Warto zamówić te dywany online ze względu na dużą gęstość tkania i bardzo dobrą wełnę. Dzięki wysokiemu włosiu są również miękkie i przekonują najwyższą jakością. Jako ręcznie tkane nowoczesne dywany perskie są również wyjątkowymi i prawdziwymi dziełami sztuki dla miłośników dywanów, które upiększą każdy salon, bibliotekę i gabinet. Nawiasem mówiąc, dywany Lorifbaft wzięły swoją nazwę od koczowniczego ludu Lori, który mieszka w południowym regionie Persji. Kontynuowali oni tradycję dywanów Gabbeh, którą udoskonalili iw ten sposób zadziwiają nawet prawdziwych koneserów kultury perskich dywanów. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele autentycznych perskich dywanów orientalnych, w tym dywany Gabbeh Loribaft.

Dywany Loribaft łączą w sobie tradycję i szykowną elegancję

Dywany Loribaft w wysokiej jakości wersjach można kupić w Morgenland Carpets. Ze względu na ich znacznie drobniejsze wiązanie, numery produkcji prawdziwych dywanów Loribaft są znacznie niższe niż w przypadku klasycznych dywanów Gabbeh. Tam, gdzie spotykają się małe ilości i rosnący popyt, powstają produkty, które uzasadniają wyższy segment cenowy.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroką gamę kształtów, kolorów i różnych wzorów. Okrągłe i owalne kształty są rzadkie. Dywany Loribaft z długim włosiem to wysokiej jakości produkty naturalne o ponadczasowej elegancji. Cieszymy się, że będziemy Ci towarzyszyć w poszukiwaniach indywidualnych akcesoriów do domu. Oczywiście jesteśmy do Państwa dyspozycji w przypadku pytań i niejasności.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });