Dywany jedwabne

243 Dywany

Loading...

Dywany jedwabne

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywany jedwabne – krótki przegląd

Dywany wykonane z delikatnego naturalnego jedwabiu pochodzi z Azji i Orientu i należy do najcenniejszych wyrobów rękodzieła. Użyte jedwabie to kaszmir, qom i chiński jedwab. Ich obróbka znana jest prawdopodobnie od prawie 5000 lat. To wzmocniło gospodarkę, jak pokazuje słynny Jedwabny Szlak. Do dziś dywany z naturalnego jedwabiu uważane są za luksus, co wynika z ich produkcji i złożonego procesu pozyskiwania jedwabiu: gąsienice motyli produkują je do własnych kokonów, wydobycie jest skomplikowane.

Czysty jedwab jest jedennaturalny materiał która jak żadna inna budzi emocje i fascynację. Jest miękka, lekka i elegancka. Odbija światło i tworzy elegancki połysk. Jedenręcznie tkany jedwabny dywan  jest zatem szczególnie cennym rzemiosłem o dużej wartości.Dywany wykonane z najlepszego kaszmiru LubGhom-jedwab nie straciła nic ze swojej fascynacji do dziś. Perski jedwabny dywan jest zawsze popularny. Nadal są uważane za dobra luksusowe, których jakość widać na pierwszy rzut oka.

Liczba sęków na metr kwadratowy odpowiada wartości i próbie obrabianego materiału. Dywany jedwabne są prawie wyłącznie wykonane z bardzo dużej gęstości sęków. Zwykle przez doświadczonych i szczególnie utalentowanych tkaczy. Delikatna tekstura jedwabnej nici pozwala na wykonanie do 1 000 000 węzłów na metr kwadratowy. Jednak w przypadku dywanów z czystego jedwabiu możliwe są również znacznie wyższe gęstości tkania. Jednak przy 25 razy 25 węzłach na centymetr kwadratowy (!) osiągana jest maksymalna możliwa gęstość. Odpowiada to niesamowitym 6 000 000 węzłów na metr kwadratowy.

Od jedwabnika do szlachetnego dywanu

Wszystko zaczyna się od jedwabnego kołowrotka. Po kryciu samica składa do 400 jaj. Larwy wykluwają się i żywią się wyłącznie liśćmi morwy. Miesiąc później zaczynają kręcić wokół siebie kokon. Jednak te gąsienice hodowlane nigdy się nie wyklują, ponieważ ich kokon jest zbyt cenny. Do 20 takich kokonów jest rozwijanych w tym samym czasie i przetwarzanych w pojedynczą nić. Teraz surowy jedwab można sprzedać.

Podczas wiązania dywanu jedwab jest używany na wiele różnych sposobów. Dzięki temu można nim ustawić akcenty wizualne. Następnie tylko niektóre obszary wzoru są wiązane z czystego jedwabiu, aby uzyskać stylowy efekt. Inne dywany mają tylko włos jedwabiu, podczas gdy osnowa i wątek są wykonane z innego materiału. Osnowa, wątek i runo są wykonane z prawdziwego jedwabiu tylko w dywanach z czystego jedwabiu.

Jakie właściwości charakteryzują jedwabne dywany?

Delikatny, ale wytrzymały materiał i wyjątkowy kolor sprawiają, że dywany te są tak wyjątkowe. Dostępne są w delikatnych pastelowych tonacjach, w kolorach naturalnych oraz w bardzo mocnych kolorach, które zapewniają mocne akcenty kolorystyczne. Ich żywotność jest legendarna. Są dziedziczone, sto lat użytkowania nie jest niczym niezwykłym. Do tego dochodzi ich duża gęstość sęków, co dodatkowo wspiera właściwości (pikantność i połysk koloru). Szczególnie szlachetne dywany wykonane z jedwabiu są opatrzone podpisem tureckiego lub perskiego tkacza.

Ręcznie tkany jedwabny dywan - wykwintny, wartościowy i wyjątkowo elegancki

Dywany z jedwabiu są nie tylko uważane za wytworne i eleganckie, ale również tak wyglądają na pierwszy rzut oka. Każdy, kto posiada takie dywany, jest regularnie pytany o to przez odwiedzających. Ponieważ są ręcznie wiązane, zawsze są niepowtarzalne. Twoja kolorystyka jest wyjątkowa, jakość jest absolutnie pierwszorzędna. W każdym pokoju panuje niezrównana atmosfera. Dywany z jedwabiu są często zawieszane na ścianie, gdzie przyciągają wzrok, ale można też po nich chodzić: świadczy to o ich odporności. Można je również konserwować łagodnymi środkami. W końcu moda z jedwabiu też jest prana. Miłośnicy mogą wybierać między tureckim Hereke, indyjskim Ghom i chińskim jedwabnym dywanem.

Dywany w wybranym rozmiarze i kolorze

Dywany jedwabne są dostępne jako dekoracyjne dywany na zamówienie, które klienci mogą zamówić w wybranym przez siebie kolorze iz indywidualną mieszanką materiałów. Nie muszą to być 100% jedwabie, są też bardzo ciekawe mieszanki z wełną. Dzięki licznym kolekcjom każdy gust jest wart swojej ceny.

Nowoczesne designerskie dywany z jedwabiu i wełny

Wełna jest dobrym dodatkiem do jedwabiu, ponieważ przenosi kolor. Kolekcja Nilanda firmy Mischioff stanowi przykład. Udział jedwabiu wynosi tutaj 70%, w kolekcji Tibey 50%. W dotyku i połysku nadal są to dywany z czystego jedwabiu.

Wyjątkowe jedwabne dywany - kolekcja Sichouk

Kolekcja Sichouk jest niezwykle elegancka i zachwyca filigranowymi detalami. Projektantami są Sascha i Dani Misio. Dzięki tym dywanikom udało im się połączyć klasyczne i nowoczesne elementy w wyraziste kompozycje.

Jedwabne dywany z różnych regionów świata

Obecnie większość jedwabnych dywanów jest ręcznie tkana w Chinach, Indiach i Turcji (np. jedwabne dywany Hereke). Ponadto perskie jedwabne dywany są znane z delikatnej gęstości sęków. W Indiach region Kaszmiru słynie szczególnie z pięknych jedwabnych dywanów kaszmickich, w Turcji to miasta Hereke i Kayseri. Perski jedwabny dywan również ma swoje pochodzenie w swojej nazwie.Isfahan ,Ghom ITebriz oznacza wysoką sztukę tkania dywanów. Chiński dywan jedwabny czy orientalny dywan jedwabny jest obecnie mocno wzorowany na wzorach dywanów Hereke i Ghom, ale jest – pod względem jakości jedwabiu i tkania – na najwyższym poziomie.

Właściwa pielęgnacja jedwabnego dywanu

Choć jedwabne dywany są cenne, ich konserwacja jest stosunkowo nieskomplikowana. Regularne odkurzanie – przynajmniej raz w tygodniu – usuwa cząsteczki kurzu i brudu. Szczególną uwagę należy zwrócić na kierunek układania włosia, ponieważ dywanów jedwabnych nie należy odkurzać w kierunku włókien. Aby chronić dywan, dobrze jest go również odwrócić co pół roku. W zależności od kształtu dywanu i przestrzeni, o 90 lub 180 stopni. W ten sposób unika się jednostronnego zużycia, a jedwabny dywan pozostaje piękny przez długi czas.

W przypadku drobnych plam przydatna jest niestrzępiąca się wełniana ściereczka i ciepła woda. Ważne jest, aby usuwać plamę przez wcieranie, a nie pocieranie. Jeśli występują punkty nacisku, można je również wyczyścić wilgotną szmatką. Po prostu przetrzyj dotknięty obszar kilka razy. 

W przypadku mocniejszych zabrudzeń profesjonalne czyszczenie pomoże przywrócić dywanowi blask.

Właściwe miejsce na jedwabny dywan

Jedwabne dywany od lat są modne i cieszą się coraz większą popularnością i są zawsze modne. Ich wysoka jakość wykonania i ekskluzywność przetworzonego materiału sprawiają, że są stylowym i niezwykle cennym dodatkiem do domu - zarówno w dużych, jak i małych rozmiarach. Jedwabne dywany mogą stanowić szlachetne akcenty w wielu różnych stylach życia i umeblowania, zarówno jako draperie ścienne, jak i na podłodze. Ich kolory są olśniewające, materiał delikatnie mieni się, a miękkość czuć na każdym kroku. Ręcznie tkane i najwyższej jakości zachwycają zarówno koneserów, jak i pasjonatów, wypełniając każde pomieszczenie odrobiną luksusu.

Ręcznie tkany nowoczesny jedwabny dywan to kunszt na najwyższym poziomie. Najlepsze materiały i wysoka gęstość sęków zapewniają wyjątkową jakość, wygodę i elegancję. Nasza oferta oferuje duży wybór jedwabnych dywanów z różnych regionów świata. I w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i udzielimy szczegółowych porad na drodze do twojego lśniącego dzieła sztuki wykonanego z najczystszego jedwabiu.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });