2803 Dywany

Loading...

Dywany Nain

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywany Nain - medalion w środku, motywy kwiatowe, bardzo duża gęstość sęków

Prawie żaden inny ręcznie tkany dywan nie jest tak ceniony jak Nain. Dywany Nain należą do najlepszych wyrobów rękodzielniczych Iranu. Miasto leży na granicy jednej z największych pustyń Iranu, Dasht-e-Kavir. Mało kto widział dywan Nain przynajmniej na zdjęciach.

Eleganckie i wysokiej jakości dywany Nain

Jeśli pragniesz wzbogacić strefę dzienną o wizualny akcent, zainteresują Cię dywany Nain. Te drobno tkane perskie dywany czekają na Ciebie z kreatywnym wyborem kolorów i różnorodnych wzorów. Tutaj w sklepie znajdziesz szeroki wybór tych dywanów od wiodących marek producentów. Wszystkie modele czekają na Ciebie z wysoką jakością materiałów i wykonania, dzięki czemu są łatwe w pielęgnacji w życiu codziennym, solidne i trwałe. Jego dekoracyjny wzór uwydatnia każde pomieszczenie i tworzy przytulną i domową atmosferę. Poniżej znajdziesz więcej informacji o właściwościach i zaletach dywanów Nain.

Cechy prawdziwych dywanów Nain

Dywany Nain uważane są za bardzo szlachetne dywany perskie i odznaczają się najwyższą jakością. Ich stos jest średnio wysoki. Są one zawsze określane tylko z pełną klasyfikacją jakości . Jakość Nain 12la znacznie różni się od jakości Nain 4la. „ La ” w tłumaczeniu z perskiego oznacza warstwę , przedstawiona liczba wskazuje dokładną liczbę nitek tworzących wspólną nić osnowy. Im ta liczba jest mniejsza, tym cieńsza i delikatniejsza jest nić osnowy, a dywan Nain jest szlachetniejszy i cenniejszy. Liczbę nitek można sprawdzić za pomocą frędzli, więc trzy pary nitek oznaczają dywan 6la.

Wartość dywanu Nain zależy od klasyfikacji jakościowej – odpowiednio zmienia się liczba sęków na metr kwadratowy. Podczas gdy Nain 12la ma około 200 000 węzłów, Nain 6la ma już od 500 000 do 900 000 węzłów. Również tutaj Nain 4la o gęstości sęków przekraczającej 1 000 000 jest najszlachetniejszym i najcenniejszym wariantem. Ponieważ tak cenne dywany Nain są obecnie rzadko wiązane, są teraz bardzo rzadkie i dlatego są prawdziwymi przedmiotami kolekcjonerskimi. W przypadku dywanu Nain wykonanego z czystego jedwabiu wartość odpowiednio wzrasta.

Dywany Nain i ich właściwości

Dywany Nain należą do najlepszych modeli dywanów na świecie. Są tkane w sprawdzonej pracy ręcznej i mają szczególnie dużą liczbę nitek. Zapewnia to wytrzymałą i przyjemną w dotyku powierzchnię. Dywany z naszej oferty zachwycają doskonałym komfortem chodzenia. Dywany Nain są dostępne jako dywany z krótkim i długim włosiem , w zależności od tego, czy wolisz miękką, czy łatwą w pielęgnacji powierzchnię. Dywany perskie są dostępne w okrągłych, kwadratowych i prostokątnych kształtach. Ale mamy też kompaktowe chodniki oraz mostki, które można wykorzystać do dekoracji korytarzy i klatek schodowych. Szczególną cechą dywanów Nain jest kunsztownie wykonany jedwab i jego szczegółowy wzór. Oto najważniejsze zalety tego modelu dywanu w skrócie:

 • skomplikowane i gęste wiązanie
 • kreatywne kombinacje kolorów i wzorów
 • artystycznie obrobiony jedwab
 • Dostępne w wielu różnych rozmiarach, formatach i wariantach

   

O obróbce szlachetnych dywanów Nain

Tradycyjnie tkane dywany Nain są tkane ręcznie i wykonywane w pionowych ramach, w które włożone są pionowe nitki osnowy i poziome nitki wątku. W zależności od pożądanej jakości składają się z przędzy bawełnianej lub jedwabiu. Węzły są następnie umieszczane wokół osnowy i wątku zgodnie ze wzorem. Produkcja takich tradycyjnych dywanów Nain wymaga najwyższej jakości przędzy wełnianej. Jedwabne inkluzje zapewniają szczególnie piękny połysk . Produkcja tych wysokiej jakości dywanów uważana jest za niezwykle pracochłonną. Często zdarza się, że przed ukończeniem mijają miesiące, jeśli nie lata.

Dywany Real Nain charakteryzują się szczególnie pięknym połyskiem. Jest to wynikiem specjalnego barwienia przędzy. Do barwienia używane są wyłącznie naturalne barwniki pozyskiwane z pigmentów roślinnych, mineralnych i owadzich . Kolor niebieski typowy dla dywanów Nain pochodzi z rośliny indygo. Kolory są mieszane według tradycyjnych receptur.

Szlachetne perskie dywany Nain pochodzą z manufaktur perskiego miasta-oazy Nain. Tradycyjnie utrzymane są w subtelnych tonacjach, takich jak biel, beż i błękit. Medalion jest zwykle przerabiany na środku, otoczony kwiatowymi wzorami i arabeskami. Dywany bez medalionu charakteryzują się fantazyjnymi wzorami kwiatów, wąsów i kwiatów.

Wiązacze perskich dywanów Nain

Dywany Nain dostępne są w różnych wariantach w zależności od miejsca produkcji. Za oryginały uważa się modele pochodzące z oryginalnej manufaktury Habibian. Modele z sąsiednich warsztatów Kashmar i Tabs są równie dobre i wysokiej jakości. Oto przegląd wariantów dywanów Nain:

 • Habibian
 • Kaszmar
 • taba
   

Właściwa pielęgnacja dywanu Nain

Aby zachować piękno dywanu Nain przez długi czas, konieczny jest rozsądny poziom pielęgnacji. Należy go regularnie odkurzać w kierunku włosia, aby usunąć kurz i brud. To samo dotyczy pleców. Jednak codzienne odkurzanie nie jest konieczne. W celu ochrony włosia odkurzacza nie należy ustawiać na najwyższy poziom.

Płyny i małe plamy można łatwo usunąć za pomocą niestrzępiącej się bawełnianej szmatki i ciepłej wody. Tutaj powinieneś uważać, aby tylko wklepać, aby uniknąć wcierania w głębsze warstwy. Nawiasem mówiąc, blaknięcie dywanu Nain z upływem czasu jest całkowicie normalnym procesem. Czasami naturalne zużycie może sprawić, że Twój dywan będzie wyglądał jeszcze piękniej. Regularne obracanie chroni ją przed jednostronnym naprężeniem. Jeśli Twój dywan Nain wymaga bardziej intensywnego lub kompletnego czyszczenia, zalecamy zatrudnienie specjalisty do czyszczenia dywanów.

Dywany Nain - najlepsze i najszlachetniejsze dywany z perskiego miasta-oaz

Jeśli chcesz zafundować sobie szlachetny perski dywan do salonu, powinieneś postawić na wysokiej jakości i stylowe modele Nain. W sklepie dostępny jest duży wybór, więc szybko znajdziesz egzemplarz, który idealnie pasuje do Twojego stylu urządzania. Skorzystaj z najwyższej jakości, atrakcyjnych cen i szybkiej dostawy.

Gdzie używane są dywany Nain

Z reguły dywany Nain nie są szczególnie duże. Zwykle mają wydłużony kształt i dlatego są bardzo popularne jako mosty i płozy . Jednak handel oferuje również okrągłe dywany Nain oraz te o powierzchni podłogi wynoszącej kilka metrów kwadratowych, takie jak dywan Nain o wymiarach 200x300 centymetrów.

Ogólnie rzecz biorąc, dywany Nain o pięknych kolorach i eleganckich wzorach można zintegrować z każdą koncepcją mieszkaniową, na przykład dywan Nain niebieski lub jedwabisty niebieski dywan Nain są szczególnie popularne. W zależności od tego, na co masz ochotę, mogą emanować stylową elegancją subtelnymi kolorami lub stanowić akcenty mocnymi kolorami. Dywany Nain są szczególnie efektowne w pomieszczeniach mieszkalnych i sypialnych. Tutaj obiecują wysoki stopień komfortu dzięki dużej gęstości węzłów.

Ręcznie tkany perski dywan Nain to rękodzieło na najwyższym poziomie. Szlachetny dywan perski łączy w sobie najlepsze wiązanie z wyjątkową jakością materiału i dlatego jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych dywanów na świecie. Nasz asortyment oferuje duży wybór pojedynczych elementów w szerokiej gamie jakości, kształtów, rozmiarów i kolorów. Kupując oryginalny dywan Nain, świadomie stawiasz na tradycję, jakość i szykowną elegancję. Chętnie doradzimy Ci w drodze do Twojego indywidualnego dywanu Nain.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });