180 Dywany

Loading...

Dywany orientalne

Odcienie zieleni
document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Czy często zmagasz się z żądzą wędrowania w życiu codziennym i chciałbyś przenieść atmosferę obcych krajów i kultur do własnego domu? W takim razie dywan orientalny jest z pewnością dobrym wyborem dla Ciebie. Dzięki orientalnemu dywanikowi możesz wnieść typowy orientalny styl do swoich czterech ścian i przeciwstawić się wanderlustowi. Dywan orientalny jest dziś bardzo popularny – w końcu ma wiele do zaoferowania. Ma specjalną konstrukcję, może być wykonany z wysokiej jakości materiałów i może być używany na różne sposoby. Dywan orientalny firmy Morgenland jest dostępny u nas w wielu różnych rozmiarach i wzorach, dzięki czemu z pewnością znajdzie się odpowiedni kawałek dla Ciebie i Twojego gustu.

Dlaczego warto wybrać dywany orientalne?

Dywany orientalne są czymś wyjątkowym, ponieważ są uważane za bardzo wysokiej jakości i szlachetne. Zwłaszcza na Wschodzie ludzie wiedzą, co sprawia, że ​​dywan jest jakościowo wyjątkowy. Dywan Orient charakteryzuje się przede wszystkim efektownym wzornictwem w stylu Orient oraz sposobem produkcji. Dywany są tkane lub tkane ręcznie i wytwarzane w złożonym procesie. Ponieważ w produkcję wkłada się wiele wysiłku, ręcznie tkany dywan orientalny jest również jednym z dywanów najwyższej jakości. Wartość i wysiłek produkcyjny można najłatwiej rozpoznać po liczbie węzłów. Jeśli dywan ma wiele sęków, jest bardzo wysokiej jakości, a jednocześnie odporny na wpływy zewnętrzne. Dywan orientalny ma swoją nazwę od pochodzenia dywanu. 

Ten rodzaj dywanu pierwotnie pochodzi z Orientu, który obejmuje części Azji Środkowej, Afryki i Bliskiego Wschodu. Dzięki gęstej powierzchni dywan orientalny ma wiele zalet. Gruba i solidna powierzchnia doskonale nadaje się do wytłumienia dźwięków w pomieszczeniach. Ponadto czyszczenie staje się łatwiejsze wraz z powierzchnią. Cząsteczki brudu i kurzu nie mogą tak łatwo przeniknąć przez tkaninę, więc brud na powierzchni można usunąć szybciej i łatwiej. Kolejną zaletą dywanów orientalnych jest różnorodność poszczególnych sztuk. Istnieją dywany w różnych wzorach i niuansach kolorystycznych. Kolorystyka jest bardzo różnorodna i może być również udaną mieszanką wielu jasnych kolorów.Projekt charakteryzuje się zwykle wieloma drobnymi szczegółami, które razem stanowią prawdziwe dzieło sztuki. Projekt wzoru przybiera różne formy - od zakrzywionych, graficznych po proste. Tym samym mają powstać własne powierzchnie , które z pewnością zwrócą na siebie uwagę.   

Materiał na dywany orientalne

Wybór materiałów jest równie różnorodny, jak projekt. Dywan perski może być wykonany z różnych materiałów - takich jak wełna lub włókna syntetyczne. Każdy materiał przynosi wyjątkowe korzyści. Oczywiście dywan powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale również jakościowo pasować do pożądanego miejsca użytkowania. Możesz także wybierać spośród różnych rozmiarów - od XS do XXL - który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.    

Wełna

Wełna materiałowa jest bardzo popularna wśród młodych i starych. To wspaniały naturalny produkt , który przez długi czas zachowuje swoje pierwotne piękno. Farbowanie jest również bardzo łatwe w przypadku wełny. Nawet przy silniejszym nasłonecznieniu materiał może zachować oryginalny kolor i. Dzięki dobrej regulacji wilgotności dywan może pozytywnie wpłynąć na klimat w pomieszczeniu i przywrócić w nim naturalną równowagę. W każdym razie dywan perski wykonany z wełny ma wiele zalet i dzięki dobrym właściwościom magazynowania ciepła może utrzymać stopy w cieple nawet zimą. Jeśli chcesz zastosować wełniany dywan we własnym lokalu, możesz podnieść komfort mieszkania i ustawić świetne akcenty wizualne.

Odporna na rozdarcia bawełna o gęstej powierzchni

Dywan orientalny jest również dostępny w wersji z bawełny odpornej na rozdarcia . Materiał wykonany z wysokiej jakości włókien naturalnych jest niezwykle przyjazny dla środowiska i może być używany przez długi czas. Bawełniany dywan ma zwykle atrakcyjną grubość, co utrudnia gromadzenie się w nim cząstek brudu. Ponadto właściwości antybakteryjne sprawiają, że nadaje się nie tylko dla dzieci, ale także dla alergików. Włókna bawełny są bardzo miękkie i elastyczne, a także zapewniają wspaniały styl w pokojach. Zróżnicowany wybór dywanów bawełnianych jest niezwykły i sprawia, że ​​możesz znaleźć coś dla siebie.   

Syntetycznie produkowane włókno syntetyczne

Materiał włókna syntetycznego występuje pod wieloma różnymi nazwami – od poliestru przez wiskozę po poliakryl. Dużą zaletą włókna syntetycznego jest dobra cena. Maszynowo tkanych dywanów orientalnych jest zwykle całkiem sporo taniej i może w ten sposób chronić własny portfel. Ponadto materiał włókna syntetycznego jest zwykle niewrażliwy i wytrzymały. Materiał zachowuje swoje pierwotne piękno nawet przy większym obciążeniu. Ponadto łatwa pielęgnacja tkaniny sprawia, że ​​dywan ten nadaje się również dla osób ze zwierzętami domowymi lub dziećmi. Oprócz wspomnianych wyżej materiałów, istnieją również dywany orientalne wykonane z tkanin mieszanych, w których stosuje się zarówno włókna naturalne, jak i włókna syntetyczne. Tkanina mieszana łączy w sobie zalety poszczególnych materiałów i cieszy się dużą popularnością.   

Jak czyścić orientalny dywan?

Dywany orientalne są czymś wyjątkowym, ponieważ są uważane za bardzo wysokiej jakości i szlachetne. Zwłaszcza na Wschodzie ludzie wiedzą, co sprawia, że ​​dywan jest jakościowo wyjątkowy. Ale na co właściwie należy zwrócić uwagę podczas czyszczenia dywanów perskich i dla kogo są one odpowiednie?
W przypadku tak delikatnych i nietypowych dywanów wymagana jest ostrożność. Podczas czyszczenia dywanów orientalnych należy delikatnie obchodzić się z włóknami, aby nie uległy trwałym uszkodzeniom. Wskazane jest nałożenie na dywan pokrowca z naturalnej bawełny lub nylonu, a następnie delikatne odkurzenie. To usuwa kurz, a włókna stoją. 

Następnie dywan jest czyszczony środkiem czyszczącym, który sam wymieszałeś, ponieważ chemiczne środki czyszczące z drogerii zbyt mocno niszczą pigmenty i włókna. Wystarczy wymieszać trochę octu, letniej wody i środka czyszczącego i delikatnie wmasować w dywan, pozostawić na krótki czas, a następnie wytrzeć. Oto jak radzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami: posyp dywan odrobiną pudru dla niemowląt, pozostaw na noc, a następnie odkurz, jak wspomniano powyżej. Proszek pochłania zapachy, a dywan pachnie nowością.

Niestety, na to pytanie nie można odpowiedzieć ogólnie, ale można ustalić pewne ramy, w których cena będzie się poruszać. Zwykłe sprzątanie kosztuje co najmniej 14 euro za metr kwadratowy dywanu. Odpowiadałoby to jednak tylko prostemu czyszczeniu bez dodatkowych usług specjalnych. Jeśli chcesz, aby dywan orientalny został eulanizowany i zaimpregnowany, cena ta szybko się podwaja, a nawet więcej za metr kwadratowy. Projekt dywanu ma zawsze fundamentalne znaczenie, ponieważ materiał wymaga innego traktowania. Na ogół jednak cena będzie się zmieniać w tych określonych ramach. W ten sposób możesz z grubsza obliczyć z góry, ile będzie kosztować sprzątanie.

Do konkluzji

Szukasz dywanu Morgenand ze specjalnym wzorem wywodzącym się z Orientu? W takim razie nie wahaj się dłużej i przejrzyj atrakcyjną ofertę dywanów orientalnych. Dzięki bogatej różnorodności dywanów w różnych rozmiarach, kształtach i wzorach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na przykład dywan orientalny o okrągłym kształcie dobrze współgra z okrągłym stolikiem kawowym, a dywaniki kwadratowe lub prostokątne dobrze współgrają ze stołami o tym samym formacie

Nie ma znaczenia, który model wybierzesz – każdy dywan z orientalnym akcentem jest czymś wyjątkowym. Wzór powstał z wielu pojedynczych elementów, co ostatecznie daje wspaniały całościowy projekt. Różnorodność niuansów kolorystycznych jest niezwykła, więc z pewnością można trafić w różne gusta. Kupowanie orientalnego dywanu to także świetna zabawa!

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });