194 Dywany

Loading...

Patchworkowe dywaniki

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Patchworkowe dywany

Dywany patchworkowe są wykonane ze starszych kawałków dywanów, które są ręcznie cięte i szyte, a następnie wzmacniane dodatkowym podkładem.

Dywany patchworkowe powstają na różne sposoby

Dywany patchworkowe zostały wynalezione w Turcji na początku XXI wieku. Są wysokiej jakości, nowoczesne i obecnie bardzo modne . Do ich produkcji do wyboru są trzy różne techniki. Dywany są dostępne ręcznie tkane, tkane lub tuftowane W zależności od rodzaju produkcji różni się wyglądem zewnętrznym, wagą oraz możliwymi obszarami zastosowania.

Wełna jest zwykle używana do ręcznie tkanych dywanów , które są wiązane w bawełnianą lub wełnianą osnowę. W większości przypadków są one wykonane według określonego wzoru, sęki dochodzące do miliona na metr kwadratowy i więcej nie należą do rzadkości. Aby wyprodukować tkane patchworkowe dywany, pożądany wzór można wyrobić bezpośrednio lub najlepiej zachowane fragmenty - "łaty" - wycina się z kilku używanych dywanów i zszywa razem, tworząc nowy dywan za pomocą ozdobnych ściegów. To samo dotyczy tkanych dywanów, w którym nici osnowy i wątku tworzą tkaninę, która jest identyczna po obu stronach. Są lżejsze niż ręcznie tkane dywany i oferują szeroki wybór różnorodnych materiałów. Kiedy patchworkowe dywany są tuftowane, tworzą duże pętle na materiale podkładowym. Tworzą one puszysty i przytulny wygląd. Tutaj również patchworkowy wzór jest albo wykonywany bezpośrednio, albo poszczególne elementy są zszywane razem, tworząc kolorowy dywan.

„Kolorowa” różnorodność patchworkowych dywanów w kolorach, wzorach, kształtach i rozmiarach

Dywany patchworkowe przyciągają uwagę kolorowym zestawieniem wzorów i kolorów . Dzięki różnym kształtom geometrycznym o różnych rozmiarach i kolorach zapewniają różnorodne i indywidualne projekty. Kwadratowe lub prostokątne łaty mogą być tego samego rozmiaru i ułożone obok siebie lub mogą mieć różne rozmiary i przesunięcie. Istnieje również szeroka gama kolorów do wyboru. Obejmuje dywany monochromatyczne, różne odcienie tego samego koloru, a także pstrokatą mieszankę kolorów i stylów. Oczywiście wzorzyste i jednobarwne łaty mogą się uzupełniać lub efekty specjalne można uzyskać poprzez nakładanie. Tradycyjne dywany orientalne w projekcie patchworkowym często pojawiają się wyszukane zdobienia w postaci ornamentów roślinnych i wici na poszczególnych płatach. Często utrzymane są w ciepłej, naturalnej tonacji, takiej jak pomarańcz, czerwień, zieleń czy brąz.

Dzięki temu Twój patchworkowy dywan pozostanie piękny przez długi czas

Aby zachować piękny wygląd przez długi czas, nawet te łatwe w pielęgnacji patchworkowe dywany wymagają regularnej pielęgnacji. Producent podaje informację, czy można je prać w pralce. Regularne odkurzanie, przynajmniej raz w tygodniu, to najlepszy i najłatwiejszy środek konserwacyjny. Podczas odkurzania ważne jest jednak, aby ręcznie tkane dywany patchworkowe nie były odkurzane na najwyższym poziomie. Ewentualne plamy można ostrożnie przetrzeć szmatką. Pocieranie jest zdecydowanie odradzane, ponieważ brud wnikałby głębiej we włókna i byłby trudny do usunięcia. Ze względu na to, że dywany patchworkowe nie tolerują wilgoci, do czyszczenia w domu zaleca się środek w proszku. Należy wcześniej sprawdzić trwałość koloru w niewidocznym miejscu.Czyszczenie dywanów przez profesjonalistów.

Właściwy patchworkowy dywan do każdego pokoju

Dywan z patchworkowym wzorem zwraca na siebie uwagę. Ozdabia każde pomieszczenie swoim własnym charakterem i nadaje się również do pomieszczenia z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki pięknym kolorom i wzorom wita gości w strefie wejściowej i przedpokoju. Jako dywan wielkopowierzchniowy w salonie tworzy wizualne centrum, a dzięki swojej różnorodności umiejętnie dopasowuje się do najróżniejszych stylów wyposażenia i koncepcji mieszkaniowych. W sypialni służy jako miękka, ciepła i izolująca kroki mata do łóżka, w pokoju dziecięcym stwarza idealne warunki do radosnej zabawy i igraszki. monochromatyczny Patchworkowe dywaniki dodają odrobinę koloru do łazienek i dodają przytulności do kuchni. W zależności od pomieszczenia do wyboru są różne materiały. Podczas gdy patchworkowe dywaniki z nowej wełny imponują w salonach swoją miękkością i właściwościami ocieplającymi, włókna syntetyczne w kuchni i przedpokoju okazują się odporne na zabrudzenia, wytrzymałe i niezwykle trwałe.

Właściwy wybór patchworkowych dywanów dla każdej koncepcji pomieszczenia

Niezależnie od tego, czy jest to orientalny, nowoczesny czy vintage , dywan w patchworkowy wzór uzupełnia każdy styl umeblowania i każdą koncepcję pokoju. Pomieszczeniom utrzymanym w białej tonacji dodaje się kolorową odrobinę dzięki patchworkowym dywanom, stylowe odcienie szarości nadają się do mebli na wysoki połysk, a drewniane meble naprawdę inscenizowane są łatami w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. W pokojach z mnóstwem dekoracji i obrazów dywan w subtelnej kolorystyce tworzy poczucie spokoju, a kolorowe zestawienie nadaje temu „coś” dość prostemu stylowi umeblowania.

Nasze patchworkowe dywaniki stanowią zarówno kolorowe, jak i stylowe akcenty oraz zapewniają ciepło i wygodę na kafelkach i laminacie. Ponadto posiadają ponadczasowy design, który przez długi czas będzie sprawiał wiele radości ich właścicielom. Dzięki różnym materiałom, rozmiarom i kształtom oferujemy naszym klientom szeroki asortyment. Nasz zespół chętnie doradzi we wszystkich kwestiach związanych z wszechstronnym projektowaniem patchworku.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });