258 Dywany

Loading...

Dywany Buchara

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Dywany Buchara to orientalne dywany o szczególnym charakterze

Dywan orientalny to zawsze coś wyjątkowego. Jeszcze bardziej wyróżnia się dywan z Buchary. W oryginalnym dywanie dominuje kolor czerwony. Przeważnie pokazuje ponadczasowy design drobnych motywów geometrycznych.
Dywany Buchara, które są obecnie dostępne, są bardzo miękkie i nieco lżejsze niż dywany antyczne. Wartość zależy od jego wielkości, a przede wszystkim od liczby węzłów.

Dom dywanu Buchara

Imiennikiem było miejsce Buchara. Jednak od tamtej pory udowodniono, że dywany z Buchary, miasta-oazy na słynnym Jedwabnym Szlaku, nie były tam wiązane. Miasto w Uzbekistanie było centralnym ośrodkiem handlowym, w którym oferowano i sprzedawano wiele dywanów na całym świecie.
Dywany z Buchary były tkane w różnych regionach, zanim trafiły na rynek, bazary i do domów handlowych. Dywany były tkane przez różne plemiona turkmeńskie. Może więc pochodzić z Turcji, z Afganistanu lub z Persji. Dziś prawdziwy dywan Buchara można dostać głównie z Rosji.
Każdy region opracował własne projekty i nadał dywanowi Buchara swój wzór. Dywan tkany jest z bawełny, a dzięki gęstemu splotowi jest bardzo wysokiej jakości, a jednocześnie odporny na szkodliwe wpływy środowiska.

Różne wzory dywanu Buchara

Ogólne określenie dywanów Buchary to „dywan turkmeński”. Typowy jest wzór rzędów z „motywami Göl”. Małe medaliony są charakterystyczne dla Buchary, która była tkana w Pakistanie. Zwykle są one również otoczone cienkimi granicami. Wzory i kolory niewiele się zmieniły na przestrzeni lat. Dywany są nadal tkane ręcznie i zgodnie z tradycyjnymi wytycznymi. Drobne, wielobarwne jedwabne nici są wplecione lub szare nici jedwabne, które nadają szczególny połysk, są charakterystyczne dla dywanów Buchara. Jednak prawdziwe dywany Buchary, haftowane dywany Bachara-Susani, również pochodzą z Azji Środkowej.

Dywan orientalny to skarb dla Twojego domu

Język używany w naszym codziennym życiu często utożsamia dywany Buchara lub perskie lub dywany orientalne. Jednak szczegółowy wygląd odróżnia poszczególne dywany i regiony ich pochodzenia od siebie.
Ale wszystkie mają jedną wspólną cechę. Ich wzory mówią językiem ich regionu, a wszystkie oryginalne orientalne dywany są tkane ręcznie.
Nigdzie indziej na świecie nie ma takiego zagęszczenia tradycji rękodzielniczych, sięgających daleko w starożytność, jak w przypadku produkcji dywanów na Bliskim Wschodzie.
Nawet jeśli nie masz miejsca na rozłożenie dużego dywanu w swoim mieszkaniu, taki skarb w małym formacie możesz umieścić na szafce lub komodzie jako bieżnik lub zepsuć przytulny kącik jako mały mostek.

Wniosek

Wreszcie dywan z Orientu, Azji Środkowej czy Afryki w wyjątkowy sposób upiększy Twój dom.
Ciesz się ciepłem i miękkością delikatnej bawełny i ciesz się fantastycznymi kolorami i wzorami każdego dnia.
Aby brud nie miał szansy osiąść, należy przynajmniej dwa razy w tygodniu odkurzać dywan w kierunku włosa. Aby nici znów się wyprostowały, zasysasz raz pod włosie. Unikaj jednak prób czyszczenia dywanu za pomocą trzepaczki próżniowej, może to z czasem uszkodzić włókno.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });