134 Dywany

Loading...

Dywany antyczne i pół-antyczne

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Wzór dywanu - tradycja spotyka się z pasją

Zanurz się w świecie orientalnych dywanów i odkryj dzieła sztuki Orientu. Każdy wzór przypomina obraz i jest niepowtarzalny sam w sobie. Najważniejszą cechą dywanu orientalnego jest wzór, który łączy w sobie tradycję prowincji wiązania i pasję tkania. Stary dywan z Orientu ucieleśnia zatem duszę tkacza oraz normy i wartości prowincji. Tkacz spędza na jednym okazie nawet cztery lata. Tkacze otrzymują typowy dla prowincji szablon projektu, którym się kierują. Ten szablon projektu jest zwykle używany tylko raz, a następnie zmieniany. Na lądzie, przez nomadów, koczownicze dywany  jednak wiązane bez szablonu, ale wzory sąsiednich wsi są podobne. W takich przypadkach dywany mają podobny kolor i wzór.

Produkcja dywanów — ściśle powiązana sieć

Konwencjonalne stare orientalne dywany są tkane ręcznie i pochodzą przede wszystkim ze starożytnego Orientu. Dlatego te dywany są często nazywane dywanami perskimi .

Materiał dywanu - zalety włókien naturalnych

Klasyczne antyczne dywany są zwykle wykonane z włókien naturalnych. Włókna naturalne dzielą się na włókna roślinne i zwierzęce. W zdecydowanej większości przypadków używana jest nowa wełna dostarczana z lokalnych zakładów produkcyjnych. Korzystają na tym wszyscy interesariusze zaangażowani w regionie. Przetworzona nowa wełna jest bezwonna i ma wysoką zawartość tłuszczu. Dzięki temu dywany są sprężyste i trwałe. Przetworzone włókna naturalne zapewniają zrównoważony klimat w pomieszczeniu i można je łączyć z ogrzewaniem podłogowym. Oprócz nowej wełny stosuje się inne naturalne przędze, takie jak wełna korkowa, bawełna czy jedwab .

Kolory dywanów - Transformacja kolorów

Antyczny dywan perski jest bogaty w kolory i niuanse. Kolorowe dywany  w kolorze pomarańczowym, czerwonym czy zielonym pasują do niemal każdego wnętrza, zarówno klasycznego i orientalnego, jak i nowoczesnego i prostego.

Ręcznie robione dywany muszą być wystawione na działanie słońca przez ponad miesiąc, aby mogły wystarczająco wyblaknąć. Ten czas nie jest powszechnie przestrzegany w łańcuchu dostaw, więc nic dziwnego, że dywany w Twoim domu blakną. Aby zapewnić równomierne blaknięcie, dywan należy obracać co dwa lata. W niektórych przypadkach dywan nabiera ostatecznego koloru dopiero po dziesięciu latach.

Dywan Form - Odpowiedni krój do każdego wnętrza

Ręcznie robione antyczne dywany występują we wszystkich konwencjonalnych formach. Najpopularniejsze są dywany prostokątne. Dwie specyfikacje prostokątnych dywanów to kwadratowe dywany i wąskie długie dywany zwane
„ biegami do dywanów ”. Dywany okrągłedywany owalne są natomiast znacznie rzadsze.

Wzór dywanu - szczegółowy i niepowtarzalny

Dokładne opracowanie tkaczy dywanów można zobaczyć w próbkach . Staranne ręczne wykonanie i wiek tych dywanów sprawiają, że antyczny dywan orientalny jest tak cenny. Każdy wzór jest sam w sobie wyjątkowy, a jednak w obrębie rodziny dywanów istnieją podobieństwa. Antyczne dywany orientalne ożywiają proste, nowoczesne obiekty dzięki różnorodności kolorów i wzorów, tworząc w ten sposób bardziej komfortową atmosferę.

Mieszkanie - dywany są ozdobą każdego mieszkania

Antyczne dywany orientalne dobrze prezentują się w każdym pomieszczeniu. Ponadczasowy orientalny design przetrwa trendy każdej epoki. Można je ustawić w niemal każdym pomieszczeniu, czy to w jasnym salonie, czy w przytulnej sypialni. Nawet plamy im nie przeszkadzają. Fantastyczne wzory sprawiają, że mniejsze plamy wydają się niewidoczne. W przeciwieństwie do grubych dywanów z długim włosiem , takich jak dywany typu shaggy, antyczne dywany orientalne są bardzo delikatne i mają krótkie włosie. Oznacza to, że dywany te można również przymocować do własnych ścian jako kosztowności.

Wprowadź kulturę orientalną do swojego domu i oddaj hołd kreatywności i wieloletniej ciężkiej pracy tkaczy.

Staroperskie dywany to kosztowności pochodzące ze starożytnego Orientu. Dywany te przetrwały wiele lat i nie straciły swojego blasku z upływem czasu. Przy regularnej pielęgnacji i czyszczeniu dywany mogą służyć przez wiele lat. Ponadto są stosunkowo stabilne cenowo i charakteryzują się niskimi stratami na wartości.

Poradnik - Dywany orientalne

Obietnica jakości - Przekonani o jakości naszych dywanów

Każdy z naszych dywanów poddawany jest starannej kontroli jakości i ocenie. Dopiero po pomyślnych testach nasze dywany trafiają do działu sprzedaży. Możesz bez obaw kupić swój antyczny dywan i zwrócić go bezpłatnie w ciągu 31 dni, jeśli Ci się nie spodoba.

Leksykon dywanów - Encyklopedia dywanów

Jesteś ciekawy i potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas dywanów? W naszym słowniku dywanów znajdziesz między innymi odpowiedzi na takie pytania jak:

 

 • „Czy są antyczne orientalne dywany w kolorze białym?”
 • „Jaki wzór jest typowy dla antycznego dywanu?”
 • „Który materiał jest preferowany na dywany orientalne?”
 • „Z jakiego regionu pochodzą antyczne dywany orientalne?”
 • „Jakie są cechy antycznych dywanów orientalnych?”

 

Nauka o materiałach dywanowych — Szybki przegląd materiałów

Aby dywan spełniał Twoje wymagania dotyczące komfortu, powinieneś zapoznać się z materiałami, których używamy w dziale Materiały . Wełna jest powszechnie używana, ale każdy dywan wełniany może być wykonany z różnych rodzajów wełny.

Carpet Finder & Room Planner - Krótki przewodnik po planowaniu pokoju

Jeśli nie masz konkretnego pomysłu, który dywan jest odpowiedni do danego pomieszczenia, powinieneś zajrzeć do naszego narzędzia do planowania pomieszczeń . Otrzymasz tam dokładne instrukcje, jak prawidłowo ułożyć dywany w saloniejadalnisypialni pokoju dziecięcym czy przedpokoju .

Asortyment dywanów - Różnorodne kolekcje i segmenty cenowe

W naszym asortymencie produktów można uzyskać szybki przegląd całego naszego asortymentu. W naszym sklepie internetowym jest duży wybór antycznych dywanów, które tylko czekają na odpowiedniego nabywcę. Różne oferowane kolekcje są tworzone od ponad 50 lat i obejmują dywany z różnych segmentów cenowych.

Produkcja dywanów - Twój indywidualny dywan marzeń

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego dywanu w naszym asortymencie, oferujemy bezpłatne zamówienie na produkcję . Przetworzymy Twoją prośbę tak szybko, jak to możliwe i niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy.

Nasze dywany - wysyłka i gwarancja 

Wysyłka do iz Niemiec oraz wielu innych krajów jest dla Ciebie bezpłatna. Jeśli dywan Ci się nie podoba, możesz skorzystać z 31-dniowego prawa zwrotu. Dodatkowo na cały nasz asortyment udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

Płatność — zamów dywany online w zaciszu swojego salonu

Kup swój wymarzony dywan online i zapłać, korzystając z metody płatności, która Ci odpowiada. Oprócz zwykłych metod płatności, takich jak przelew bankowy z góry, karta kredytowa lub PayPal, oferujemy również płatność za pośrednictwem Amazon Pay, płatność gotówką przy odbiorze i płatność na nazwisko.

Czyszczenie i naprawa dywanów — Konserwacja dywanów

Na naszym blogu o czyszczeniu i naprawie dywanów dowiesz się, jak właściwie dbać o dywan i kiedy wymagana jest profesjonalna pielęgnacja .

Pytania i sugestie - Przyjazna obsługa klienta dywanów

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się z nami skontaktować, nasza przyjazna obsługa klienta z przyjemnością zajmie się Twoją prośbą i na pewno znajdzie odpowiednie rozwiązanie.

Lista kontrolna przed zakupem – bez obaw kupuj dywan online

 

 • Czy zmierzyłem najważniejsze obszary moich pomieszczeń?
 • Czy dobrze dobrałam rozmiar?
 • Czy kształt jest odpowiedni dla mojego obiektu?
 • Czy kolory i wzornictwo pasują do mojego wnętrza?
 • Czy wybrałem odpowiedni materiał okrywy?
 • Czy wybrałem właściwą metodę płatności?
$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });