182 Dywany

Loading...

Dywaniki z jedwabiu kaszmirowego

document.querySelectorAll("article.product").forEach(function(t){let e=t.querySelectorAll(".variation-item"),a=t.querySelectorAll(".product-list-item");e.length>0&&e.forEach(function(t){t.addEventListener("click",function(){e.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")}),a.forEach(function(e){e.dataset.id===t.dataset.id?e.classList.add("active"):e.classList.remove("active")})})})});

Od elegancji prawdziwego jedwabnego dywanu

Czysty jedwab to naturalny materiał , który jak żaden inny budzi emocje i fascynację. Jest miękka , lekka i elegancka . Odbija światło i nadaje elegancki połysk . Ręcznie tkany jedwabny dywan jest zatem szczególnie cennym dziełem rękodzieła. Dywany wykonane z najlepszego jedwabiu kaszmirowego do dziś nie straciły nic ze swojej fascynacji. Nadal są uważane za dobra luksusowe, których jakość ujawnia się już na pierwszy rzut oka.

Liczba sęków na metr kwadratowy odpowiada wartości i próbie obrabianego materiału.Dywany jedwabne są prawie wyłącznie wykonane z bardzo dużej gęstości sęków. Zwykle przez doświadczonych i szczególnie utalentowanych tkaczy. Delikatna tekstura jedwabnej nici pozwala na wykonanie do 1 000 000 węzłów na metr kwadratowy. Jednak w przypadku dywanów z czystego jedwabiu możliwe są również znacznie wyższe gęstości sęków. Jednak przy 25 razy 25 węzłach na centymetr kwadratowy (!) osiągana jest maksymalna możliwa gęstość. Odpowiada to niewiarygodnej liczbie 6 000 000 węzłów na metr kwadratowy.

Od jedwabnika po szlachetny jedwabny dywan z kaszmiru

Wszystko zaczyna się od jedwabnej przędzarki. Po kryciu samica składa do 400 jaj. Gąsienice wykluwają się i żywią wyłącznie liśćmi morwy. Miesiąc później zaczynają kręcić wokół siebie kokon. Jednak te gąsienice hodowlane nigdy się nie wyklują, ponieważ ich kokon jest zbyt cenny. Do 20 z tych kokonów jest jednocześnie rozwijanych i przetwarzanych w jedno pasmo. Teraz surowym jedwabiem można handlować.

Podczas wiązania dywanu jedwab jest używany na wiele różnych sposobów. Dzięki temu można nim ustawić akcenty wizualne. Następnie tylko niektóre obszary wzoru są wiązane z czystego jedwabiu, aby uzyskać stylowy efekt. Inne dywany mają tylko jedwabne włosie, podczas gdy osnowa i wątek są wykonane z innego materiału. Osnowa, wątek i runo są wykonane z prawdziwego jedwabiu tylko w dywanach z czystego jedwabiu. W jedwabnych dywanach unika się jaskrawych kolorów i wzorów.

Jedwabne dywany z różnych regionów świata

Obecnie większość jedwabnych dywanów jest ręcznie tkana w Chinach i Indiach, a także w Turcji i Iranie. W Indiach szczególnie region Kaszmiru słynie z pięknych dywanów, w Turcji są to miasta HerekeKayseri . Również perskie jedwabne dywanynosić swoje pochodzenie w ich imieniu. IsfahanGhomTabriz reprezentują wysoką sztukę tkania dywanów. Dywany z Chin są obecnie mocno wzorowane na wzorach dywanów Hereke i Ghom, ale są – pod względem jakości jedwabiu i tkania – na najwyższym poziomie.

Właściwa pielęgnacja dywanu z kaszmiru

Choć jedwabne dywany są cenne, czyszczenie dywanu z kaszmiru jest stosunkowo nieskomplikowane . Regularne odkurzanie – przynajmniej raz w tygodniu – usuwa cząsteczki kurzu i brudu. Szczególną uwagę należy zwrócić na kierunek układania włosia, ponieważ jedwabnych dywanów nie należy odkurzać w kierunku włókien. Aby chronić dywan , zaleca się również jego obracanie co sześć miesięcy. W zależności od kształtu dywanu i przestrzeni, o 90 lub 180 stopni. W ten sposób unika się jednostronnego zużycia, a dywan z kaszmiru pozostanie piękny przez długi czas.

W przypadku mniejszych plam przydatna jest niestrzępiąca się wełniana ściereczka i ciepła woda. Ważne jest, aby usuwać plamę przez wcieranie, a nie pocieranie. Jeśli występują punkty nacisku, można je również zatrzeć wilgotną szmatką. Po prostu przetrzyj dotknięty obszar kilka razy w kierunku drzemki. W przypadku silniejszych zabrudzeń, profesjonalne czyszczenie dywanów pomoże przywrócić dywanowi blask.

Właściwe miejsce na dywan z jedwabiu kaszmirowego


Od lat dywany z jedwabiu kaszmirowego cieszą się coraz większą popularnością. Ich wysoka jakość wykonania oraz ekskluzywność przetworzonego materiału sprawiają, że są stylowym i niezwykle cennym dodatkiem do domu. Jedwabne dywany mogą stanowić szlachetne akcenty w wielu różnych stylach życia i umeblowania , zarówno jako draperie ścienne, jak i na podłodze. Ich kolory są olśniewające, materiał delikatnie mieni się, a miękkość czuć na każdym kroku. Ręcznie tkane i najwyższej jakości zachwycają zarówno koneserów, jak i entuzjastów, wypełniając każde pomieszczenie odrobiną luksusu.

Ręcznie tkany jedwabny dywan to kunszt na najwyższym poziomie.Najlepsze materiały i wysoka gęstość sęków zapewniają niezrównaną jakość, wygodę i elegancję . W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór jedwabnych dywanów z różnych regionów świata. I w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i szczegółowo doradzimy w drodze do lśniącego dzieła sztuki z czystego jedwabiu.

$(window).on('load',function () { const $btnReadMore = $('.description-section .read-more'); const $categoryDescription = $('.description-section'); $btnReadMore.on('click', function() { $categoryDescription.toggleClass('read-mode'); if ($categoryDescription.hasClass('read-mode')) { $btnReadMore.text("Ukryj"); } else { $btnReadMore.text("Czytaj więcej..."); } }); });